Final Fantasy VII. - úvod

25. června 2008 v 13:57 | Witch
I. - VI.
Sérii proslavených her Final Fantasy od jedničky do šestky raději moc rozebírat nebudu. Fanoušci hry by mě asi ukamenovali, že píšu o něčem, čemu vůbec nerozumím a ostatní by z toho asi taky moc neměli. Takže ve zkratce ...
Herní série FF I. - VI. byly na svou dobu velice úspěšné, ale opravdovým krokem vpřed byla až VII. Způsobila totální převrat v herním průmyslu. Postavy i souboje jsou v 3D, grafické provedení je detailní a propracované, stejně jako animované sekvence a hudební doprovod. Na spoustě webových stránek se dozvíte, že většina hráčů považuje VII. za nejpropracovanější a zároveň také nejsmutnější díl celé série s úžasnou atmosférou.
VII.
Final Fantasy VII se stala jakýmsi milníkem japonských RPG her. Dokázala zasáhnout stejnou silou jak Japonsko, Ameriku i Evropu a právem se tak stala nesmrtelnou legendou. V návaznosti na úspěch sedmičky bylo připraveno několik dalších, které postupně přicházely na trh již od roku 2004. Bohužel nejprve v Japonsku a v Evropě pak s velkým zpožděním nebo vůbec. Jedná se o celkem tři hry a jeden film - Before Crisis (mobilní telefony), Crisis Core (PS2), Dirge of Cerberus (PS2), Advent Children (film, vč. anime rozšíření Last Order). Všechny se váží k příběhu Final Fantasy VII.
Aby člověk něco měl z celého filmu "Final Fantasy VII. Advent Children", který je mimochodem fakt úžasný, měl by alespoň něco vědět o hře, na kterou film navazuje. Já jsem si samozřejmě taky zjistila spoustu informací předem a stále se ještě dopátrávám k tomu, co jsem ještě nestačila najít.
Upřímně řečeno, mám v těch hrách taky trochu bordel, tak mějte ohled, pokud mi v článcích o FF najdete nějaký nesmysl. :)
Ale všechny ty příběhy jsou působivé. Někdy až příliš.
Rozhodla jsem se to vzít více méně chronologicky podle děje, který se v jednotlivých hrách odehrával, takže se postupně budu věnovat:
- Before Crisis
- Crisis Core
- Last Order
- Final Fantasy VII.
- Advent Children
- Dirge of Cerberus
Alespoň tuším, že by to takhle mělo jít za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vincent Valentine Vincent Valentine | 10. října 2010 v 16:10 | Reagovat

Dirge of Cerberus je před Advent Children. A další OVA které patří do FF VII je On the Way to a Smile - Denzel.

2 Witch Witch | 12. října 2010 v 17:16 | Reagovat

Tak děkuju za upozornění. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama